Тут ви знайдете лише авторські розробки. Ми не продаємо та не використовуємо проекти з чужих каталогів. Коли ви замовляєте у нас індивідуальний проект, або купуєте готовий, то маєте справу не з менеджерами з продажу, а з реальними архітекторами.
Дуже важливо, при виборі проекту житлового будинку не допустити серйозних помилок. Купуючи готовий проект, треба розуміти, що в нього вже закладено чиюсь філософію життя, естетичні переваги і просто індивідуальні потреби. Це виявляється у плануванні будинку, габаритах та площах приміщень, будівельних та оздоблювальних матеріалах.
У поодиноких випадках готовий проект буде відповідати всім вашим
вимог. Треба мати на увазі,
що будь-який придбаний проект
потребує адаптації для ваших
умов будівництва та ваших
потреб. А це тягне за собою внесення змін до проектної
документацію та, відповідно, додаткові фінансові витрати.
До плюсів готового проекту можна віднести в першу чергу економію коштів.
на вартості проекту та скорочення термінів, до початку будівництва. Мінусом,
є необхідність його переробки.
Порада 1. Перед придбанням готового проекту проконсультуйтеся з архітектором, якому ви доручите адаптацію проекту. Він допоможе вам дотриматися всіх норм і правил забудови, розробить схему розміщення будинку на ділянці, підготує документи, для отримання дозволу на будівництво.
Важливо врахувати орієнтацію будинку з боків світу. Як правило, необхідно внести зміни до планування будинку, виконати проект фундаменту, виходячи з характеристик ґрунтів на вашій ділянці. Якщо вартість змін проекту дорівнює, або більша за його продажну ціну, варто задуматися про індивідуальне проектування.
Порада 2. Перед покупкою рекомендую запитати більш детальну інформацію про проект, - перелік креслень, плани поверхів з розмірами приміщень, розріз з висотами поверхів, а також детальну інформацію про застосовувані конструкції та матеріали.
Порада 3. Рекомендую придбати проект у вітчизняних архітекторів. У цьому випадку, у вас є можливість зв'язатися з автором, отримати додаткові консультації або внести зміни до проекту. Адаптувати зарубіжний проект до наших норм та умов будівництва значно важче і відповідно дорожче.
Якщо після тривалого пошуку відповідного проекту, ви так і не знайшли потрібний варіант, вам доведеться розробляти індивідуальний проект. Звичайно, це буде коштувати дорожче, але ваш будинок буде відповідати всім вашим запитам та вимогам.
Трапляються випадки проектування на складному рельєфі. Тут необхідний особливий підхід пов'язаний із вирішенням складних інженерних та конструктивних завдань. Насамперед необхідно ретельно обстежити ділянку забудови, виконати геодезичні роботи та інженерно-геологічні дослідження. Як правило, архітектурні рішення тут продиктовані особливостями ділянки, наявністю забудови, орієнтацією ділянки. Починати проектування слід із загальної архітектурної концепції та розробки генерального плану всієї території. Правильне функціональне зонування забезпечить раціональне використання площі ділянки, а також прокладання всіх інженерних комунікацій. Виконання всіх цих умов безпосередньо впливає на якість життя та зручність використання всього домоволодіння.
Ціна проектування залежить від багатьох факторів: характеристик ділянки, архітектурної та конструктивної складності об'єкта, складу проекту, площі будинку та ін. У більшості випадків ціна ескізного проекту знаходиться в діапазоні 150-200 грн/м2. А ціна архітектурного робочого проекту (включно з ескізним), 350-400 грн/м2. Вартість проекту може бути вищою, якщо будівля архітектурно складна, що проектується в умовах щільної міської забудови, або на складному рельєфі. Також, на вартість впливає необхідність розробки складних фасадних елементів, покрівель, що експлуатуються, та інших нестандартних вузлів. Конструкторські розробки фундаментів, монолітних перекриттів, балок та ін. несучих розрахункових елементів будівлі розцінюються окремо. Часто виникає потреба ув'язати архітектурне рішення будинку з іншими спорудами та огорожею ділянки. Тому вартість проектних робіт завжди визначається індивідуально для кожного об'єкта.